Достапни линкови

Силен земјотрес во Централна Америка


Силен земјотрес со интензитет од 7,1 степени според Рихтеровата скала бил регистриран денеска на островот Роатан карипскиот брег на Хондурас. Американскиот Геолошки институт соопшти дека епицентарот бил на 10 километри под морското дно. Институтот предупреди на можна опасност од цунами на бреговите на Хондурас и Белиз.
XS
SM
MD
LG