Достапни линкови

Нови жртви во Авганистан


Тројца НАТО војници и цивил се убиени денеска во напад врз воен конвој во источен Авганистан. При нападот се ранети и еден војник и еден цивил. Како што изјави портпаролот на НАТО Кристофер Хал, станува збор за напад на бомбаш самоубиец во областа Сават. Претходно, коалиционите сили соопштија дека синоќа убиле 8 милитанти во провинцијата Урузган.
XS
SM
MD
LG