Достапни линкови

Русија и Грузија ќе ги продолжат преговорите на 1 јуни


Претставниците на Русија и Грузија на денешните разговори во Женева се договориле повторно да ги продолжат преговорите на први јуни, соопшти претставникот на Европската Унија Пјер Морел. Тој информираше дека денеска биле утврдени работните методи. Иднината на разговорите, кои започнаа по минато-годишната руско-грузика војна, вчера беа доведени под знак прашање откако претставниците на Русија и Јужна Осетија ги напуштија разговорите во знак на солидарност со Абхазија.
XS
SM
MD
LG