Достапни линкови

Руско- американски преговори за нуклеарно разоружување


Денеска во Москва почнуваат руско-американските преговори за нуклеарно разоружување. Се очекува да стане збор и за замена на Договорот за стратегиско разоружување СТАРТ, кој истекува кон крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG