Достапни линкови

Во Вашингтон средба Обама- Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на денешната негова посета на Вашинтон, ќе разговара со американскиот претседател Барак Обама за патиштата за превенирање на иранското настојување за развивање нуклеарно оружје. Израелскиот советник за национална безбедност Узи Арад изјави дека Израел е загрижен поради тоа што Иран постојано остварува прогрес во развивањето на своите нуклеарни капацитетети, и додаде дека нуклеарното вооружување на Иран претставува закана за Израелската безбедност.
XS
SM
MD
LG