Достапни линкови

Седум курдски бунтовници убиени во судирите со турската армија


Турски претставници соопштија дека седум курдски бунтовници биле убиени во судири со безбедносните сили во југоисточните делови од земјата. За време на судирите во претежно курдскиот град Ерух, загинал и еден припадник на полицијата. Вчера турските сили започнаа операција во тој дел од земјата, по есксплозијата на бомба чија цел биле припадници на полицијата.
XS
SM
MD
LG