Достапни линкови

Тамилските тигри пред пораз


Војската на Шри Ланка соопшти дека го освоила и последниот дел од брегот кој беше под контрола на тамилските тигри на северо-истокот на земјата. Бунтовниците биле опколени во мала енклава, која според војската наскоро ке била освоена. Над 70 илјади лица загинаа во 26 годишната војна за сецесија на Тамил од Шри Ланка.
XS
SM
MD
LG