Достапни линкови

Грузиската опозиција недоволно застапена на државната телевизија


Неколку стотици опозициони активисти упатија барање од грузиската државна телевизија во Тбилиси пошироко информирање за нивните секојдневни анти-владини протести. Активистите ја обвинуваат телевизијата дека дава само негативни вести во врска со протестите. Опозицијата во Грузија повеќе од еден месец оддржува протести, барајќи оставка од претседателот Михаел Саакашвили.
XS
SM
MD
LG