Достапни линкови

Завршени маратонските избори во Индија


Во Индија денеска е завршена последната фаза од маратонските избори на кои право на глас имаа повеќе од 100 милиони гласачи. Резултатите од гласањето ќе бидат познати во сабота, а новиот парламент треба да биде конституиран на втори јуни. Не се очекува дека некоја од партиите или коалициите ќе освои мнозинство во Парламентот.
XS
SM
MD
LG