Достапни линкови

Опозицијата во Грузија бара директни разговори со Саакашвили


Лидерите на опозицијата во Грузија побараа од претседателот Михаел Саакашвили да прифати директни разговори со нив во текот на денешниот ден, за да се избегне ескалација на судирите меѓу двете страни. Претседателот на Конзервативната партија Каха Кукава изјави дека избегнувањето на преговори од страна на власта, дополнително ќе ја влоши и онака тензичната ситуација. Грузиската опозиција веќе еден месец одржува протести, барајќи оставка од претседателот Саакашвили.
XS
SM
MD
LG