Достапни линкови

Во САД регистрирана трета жртва од свинскиот грип


Во Соединетите Држави е регистрирана третата жртва од вирусот на свински грип, откако вчера починал 30-годишен маж во државата Вашингтон. Според последните податоци од Светската здравствена организација околу 4 000 луѓе во најмалку 30 земји во светот се заболени од вирусот на свински грип. Досега во Мексико се регистрирани 48 смртни случаи, три во Соединетите Држави и по еден во Канада и Костарика.
XS
SM
MD
LG