Достапни линкови

Грузијските власти ќе преговараат со опозицијатаГрузиските власти најавија дека ќе одржат состанок со опозицијата, прв откако почнаа протестите со барање за оставка на претседателот Михаел Саакашвили. Претседателот на Парламентот Давид Бакрадѕе изјави дека веќе се подготвува состанокот, но не е познато дали ќе учествува и претседателот Саакашвили
XS
SM
MD
LG