Достапни линкови

ЕУ ги повика грузиските власти на воздржаност по протестот на опозицијата


Европската Унија денеска ги повика грузиските власти на воздржаност, откако речиси едно месечните протести против претседателот Михаел Саакашвили прераснаа во насилства. Имено, во вчерашните судири меѓу опозицијата и полицијата во Тбилиси биле повредени 30-тина лица, а властите привеле и тројца опозициони активисти кои подоцна биле ослободени.
XS
SM
MD
LG