Достапни линкови

Одложен состанокот меѓу преставници на Грузија, Русија и Јужна Осетија


Вториот по ред состанок меѓу претставници на Грузија, Русија и грузиската отцепена област Јужна Осетија што требаше да се оддржи денеска е одложен, во период на зголемување на тензиите меѓу Москва и Тбилиси. На состанокот требаше да се разговара за намалување на насилствата во Јужна Осетија, но учесниците не успеале да се договорат околу локацијата за оддржување на средбата.
XS
SM
MD
LG