Достапни линкови

Ехуд Олмерт со критики до Хамас


Хамас сака да ги зголеми своите позиции на Западниот Брег за изведување на ракетни напади врз израелска територија, изјави денеска израелскиот премиер во заминување Ехуд Олмерт. Коментарот од Олмерт, доаѓа откако денеска израелската полиција разоткри и спречи планиран бомбашки напад во еден шопинг центар го Хаифа.
XS
SM
MD
LG