Достапни линкови

Над 70 загинати во Авганистан


Најмалку седумдесет луѓе загинале во вчерашните и денешните престрелки меѓу авганистанските сили и талибанските бунтовници во таа земја. Меѓу загинатите, како што соопштија властите во Кабул, имало и давесетина полицајци. Најголеми борби биле забележани во провинцијата Хелманд која се смета за главно упориште на талибанците.
XS
SM
MD
LG