Достапни линкови

Бомбаш самоубиец од Ал Каеда го извршил нападот во Јемен


Претставници во Јемен соопштија дека вчерашниот напад во кој загинаа четровица јужнокорејски туристи, бил извршен од бомбаш самоубиец, оперативец на Ал Каеда. Бомбаш самоубиец ја активирал бомбата во момент кога група од 17 туристи од Јужна Кореја, биле во прошетка низ историскиот град Шибам во Јемен.
XS
SM
MD
LG