Достапни линкови

Цел на нападите во Авганистан беа милитанти


Американската војска соопшти дека во ноќешните напади на коалиционите трупи и авганистанските специјалци јужно од Кабул биле убиени 5 милитанти. Целта на нападот бил водач на ќелија каде се правеле нагазни бомби. Според локалните власти на провинцијата Логар, жртвите биле цивили.
XS
SM
MD
LG