Достапни линкови

Северна Кореја најави лансирање сателит?


Северна Кореја ги известила меѓународните организации за поморски и ваздушен сообраќај за намерата да лансира телекомуникацски сателит меѓу 4 и 8 Април, јавува јужно корејската новинска агенција Јонхап. Јужна Кореја и Соединетите Држави се сомневаат дека Северна Кореја сака да лансира ракета од долг дострел и го предупредија Пјонгјанг да не врши такви тестови.
XS
SM
MD
LG