Достапни линкови

Британскиот премиер Браун ќе се обрати во американскиот Конгрес


Британскиот премиер Гордон Браун денеска ќе има обраќање на заедничката седница на двата дома на американскиот Конгрес. Тој ќе биде петтиот британски премиер кој им се обраќа на американските конгресмени. Се очекува Браун да се изјасни против протекционизмот во справувањето со глобалната економска криза. Премиерот Браун беше првиот европски лидер кој во Вашингтон се сретна со претседателот Обама.
XS
SM
MD
LG