Достапни линкови

Вашингтон постевен за мир на Блискиот Исток


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја реафирмира посветеноста на Вашингтон за мировниот процес на Блискиот исток и создавање палестинска држава. Клинтон ова го изјави денеска во Ерусалим пред денешните разговори со израелските лидери на кои главна тема се израелско – палестинските мировни преговори, хуманитарната ситуација во Газа и договорот за прекин на огнот со Хамас. Клинтон утре на Западниот Брег ке се состане со претседателот на Палестинската власт Махмуд Абаз.
XS
SM
MD
LG