Достапни линкови

Лига на шампиотни – резултати


За љубителите на фудбалот и обложувањето, резултатите од синоќешните четири осминафинални натпревари од лигата на шампионите. Челзи- Јувентус 1-0, Реал Мадрид- Ливерпул 0-1, Спортинг- Баерн 0-5 и Виљареал- Панатинаикос 1-1. Реванш мечевите се играат за две недели.
XS
SM
MD
LG