Достапни линкови

Вашингтон: Обраќање на Барак Обама во претсетавничкиот дом


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе има обраќање на заедничката седница на Претставничкиот Дом и Сенатот. Се очекува тој да говори за неговите напори да го спаси финансискиот систем и да ја придвижи американската економија, инаку најголема на светот, надвор од рецесијата.
XS
SM
MD
LG