Достапни линкови

Кабул: Ненси Пелоси во посета на Авганистан


Спикерот на Америакнскиот Конгрес Ненси Пелоси денеска во Кабул се среќва со авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи. Таа пристигна вчера во Авганистан на средби и со средби со американските и Нато командантите како и американските трупи. Претседателот Барак Обама неделева одобри во Авганистан да бидат испратени дополнителни 17 илјади војници.
XS
SM
MD
LG