Достапни линкови

Краков: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, во полскиот град Краков го продолжуваат состанокот, посветен на реформите на алијансата и преиспитување на стратегијата во борбата против талибанците во Авганистан. Предвиден е и состанок на НАТО министрите со претставниците на Украина и на Грузија кои настојуваат да се приклучат во НАТО.
XS
SM
MD
LG