Достапни линкови

Куманово: Свечена церемонија по повод враќањето на македонски контингент од Авганистан


Во касарната Христијан Тодорвоски Карпош во Куманово во 11,30 часот ќе се одржи свеченост по повод враќањето на контингентто на АРМ кој учествуваше во мировната мисија ИСАФ во Авганистан. Во петтата ротација на мировната мисија ИСАФ, АРМ учествуваше со една маханизирана пешадиска чета која е од составот на првата механизирана пешадиска бригада на АРМ и тројца штабни офицери.
XS
SM
MD
LG