Достапни линкови

Газа: Израелски авиони бомбардирале тунели за шверц на оружје на границата меѓу Египет и Газа


Израелски авиони бомбардирале тунели кои се користеле за шверц на оружје на границата меѓу Појасот Газа и Египет. Засега нема извештаи за евентуални жртви. До нападите дојде веднаш по убиството на еден израелски војник од подметната бомба на патот кон Газа. Во меѓувреме, американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел пристигна во регионот на разговори со египетскиот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG