Достапни линкови

Багдад: Четири американски војници загинаа во уривање на два авиони


Американската армија соопшти дека денеска два нејзини авиона се урнале во Ирак, при што 4-ца војници загинале. Причината за несреќата не е позната.
XS
SM
MD
LG