Достапни линкови

Вашингтон: Барак Обама ги подржува реформите на ОН


Американскиот претседател Барак Обама во телефонски разговор со генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун изразил силна поддршка во напорите за реформирање на Светската организација, соопштено е Њујорк. За време на мандатот на поранешниот претседател Џорџ Буш Обединетите нации имаа отежнати односи со Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG