Достапни линкови

Скопје: Собранието ќе ја одржи 44 седница


Собранието на РМ денеска ќе ја одржи 44- та седница на чиј дневен ред се меѓу другото и неколку предлог- закони за ратификација на Спогодби меѓу Македонија и други држави. Пратениците ќе расправаат и за предлог- законите за индустриска сопственост и за јавни патишта.
XS
SM
MD
LG