Достапни линкови

Кабул: Еден британски војник убиен во судир со милитанти


Нато соопшти дека еден британски војник бил убиен во судир со милитантите во јужен Авганистан, додека бил во патрола. Јужен Авганистан е место кое е познато по дејствување на талибансите бунтовници и е најголем регион за производство на наркотици. Во други напади вчера во Авганистан загинале седум лица вклучувајки еден американски војник кој загинал во самоубиствен бомбашаки напад во Кабул. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG