Достапни линкови

Кувајт: Итен состанок на министрите за надворешни работи на арапските земји


Денеска во Кувајт министрите за надворешни работи на арапските земји ќе одржат итен состанок во врска со израелската офанзива во Газа. Во меѓувреме, генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун ја продолжува блискоисточната турнеја во обид да се постигне прекин на огнот. Тој денеска ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG