Достапни линкови

Вашингтон: Билатерална спогодба за стратегиско партнерство меѓу САД и Грузија


Соединетите Држави и Грузија, денеска во Вашингтон ќе потпишат билатерална спогодба за стратегиско партнерство. Ваков договор, во минатиот месец, Соединетите Држави потпишаа со Украина, а претходно и со Македонија.
XS
SM
MD
LG