Достапни линкови

Пјонгјанг: Лидерот на Северна Кореја се појави во јавноста


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил за прв пат се појавил во јавноста откако, според некои извештаи, доживеал мозочен удар. Државната новинска агенција објави дека лидерот присуствувал на еден концерт каде што со бурни апалаузи бил пречекан од изненадената публика. Сомневањата во неговата здравствена состојба се зголемија, бидејќи тој не се појави на парадата по повод Шеесетгодишнината од формирањето на Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG