Достапни линкови

Ла Паз: Тринаесет загинати и 43 повредени во сообраќајна несреќа


Тринаесет лица загинаа вчера, а 43 се повредени при директен судар на два патнички автобуса во Боливија. Несреќата се случила на четири километри од Оруро, главен град на истоимената провинција во западниот дел на земјата. Засега не се познати причините за сообраќајната несреќа.
XS
SM
MD
LG