Достапни линкови

Киев: Најмалку 24 загинати во експлозија во одморалиште


Најмалку 24 лица загинаа во голема експлозија во зграда во украинското одморалиште Јевпаторија на Црно Море. Причина за несреќата е истекување на гас. Спасувачките операции биле во тек, бидејки се стравува дека има затрупани луѓе.
XS
SM
MD
LG