Достапни линкови

Пекинг: Кина упати морнарички сили во Африка


Кина упати морнарички сили во Африка за борба против сомалиските пирати. Тоа е за прв пат по повеке векови Кина да има борбена мисија надвор од територијалните води. Кинеските бродиви ке оперираат во соработка со другите меѓународни сили.
XS
SM
MD
LG