Достапни линкови

Тел Авив: Израел не ги отвора граничните премини кон Газа


Израел денеска ја отповика одлуката да ги отвори граничните премини кон Газа за хуманитарни цели поради насилството. На меѓународниот конвој со храна и лекови не му дозволлен влез во Газа преку Израел. Палестинските милитанти нокеска и изутрината истрелаа 12 ракети врз израелска територија.
XS
SM
MD
LG