Достапни линкови

Скопје: Бугарскиот премиер Станишев во посета на Македонија


Претседателот на Владата на Бугарија Сергеј Станишев во рамки на дводневната официјална посета на Македонија, покрај од својот домаќин - премиерот Груевски, ќе биде примен и од претседателот Бранко Црвенковски и претседателот на Собранието Трајко Според Програмата, тој ќе оствари тет-а-тет средба со неговиот домаќин премиерот Груевски.Посетата ќе продолжи со средба на делегациите на двете земји, а ќе биде потпишан и договор за економска соработка.
XS
SM
MD
LG