Достапни линкови

Кабул: 13 напаѓачи загинале во судири на авганистанските и коалиционите сили


Во Авганистан во неколку судири на авганистанските и коалиционите сили со милитанти загинале 13 напаѓачи. Станува збор за судири во Хелманд, Гази, а во Пактиа локални жители убиле тројца милитанти кога поставувале бомба на патот.
XS
SM
MD
LG