Достапни линкови

Вашингтон: Подготовка на пакетот економски мерки за стимулација на американската економија


Спикерот на американскиот претставнички дом Ненси Пелоси се сретна со водечките демократски гувернери за да го разгледаат пакетот економски мерки за стимулација на американската економија. Според претставник на демократите, пакетот ќе „тежи“ околу 500 милијарди долари. Пелоси која не даде детали за пакетот економски мерки, изјави дека сака тој да биде готов до стапувањето на должност на новиот американски претседател Барак Обама, на 20 јануари.
XS
SM
MD
LG