Достапни линкови

Багдад: Ирачките сили ја зајакнаа безбедноста во Багдад


Ирачките сили денеска ја зајакнаа безбедноста во Багдад поради демонстрациите на приврзаниците на шиитскиот верски водач Моктада Ал Садр, кои протестираат против безбедносниот договор меѓу Соединетите Држави и Ирак. Договорот, со кој им се овозможува на американските сили да останат во Ирак уште три години, треба да биде изгласан во ирачкиот парламент.
XS
SM
MD
LG