Достапни линкови

Ерусалим: Средба Ехуд Олмерт- Махмуд Абас


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска во Еуросалим ќе оствари средба со израелскиот премиер во заминување Ехуд Олмерт. Како што изјави палестинскиот преговарач Саеб Ерекат, Абас и Олмерт ќе разговараат за обновените насилства во Газа, по петмесечното примирје.
XS
SM
MD
LG