Достапни линкови

Кабул: Голема закана од глад зимава во Авганистан


Заканата од глад оваа зима во Авганистан е поголема од растечките напади на талибанците, предупреди Обединетиот Кралски институт од Лондон. Како причини се наведуваат зголемените цени на храната и сушата ова лето.
XS
SM
MD
LG