Достапни линкови

Вашингтон: Федералните агенци откриле план за атентат на Обама


Американските федерални агенти разоткриле завера за убиство на демократскиот претседателски кандидат Барак Обама и на уште 102-јца Афроамериканци во Тенеси. Двајца неонацисти „скинхедси“ планирале да ограбат продавница за оружје и да нападнат средно училиште во Тенеси каде што учат претежно Афроамериканци, а нивната крајна цел била атентат на Обама.
XS
SM
MD
LG