Достапни линкови

Брисел: Премиерот Груевски на средба со генералниот секретар на НАТО Схефер


Претседателот на владата на РМ Никола Груевски престојува во Брисел, каде што за денеска е предвидена средба со генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер. Теми на разговорите се македонските аспирации да стане дел од Алијансата, како и македонско – грчкиот спор за името на нашава земја. Потоа Груевски ќе учествува на редовниот самит на лидерите на европските десничарски партии.
XS
SM
MD
LG