Достапни линкови

Подгорица: Опозицијата ја обвини владата за синоќешните инциденти


Лидерите на црногорските опозициски партии, ја обвинија владата за предизвикување на инцидентите кои се случија на синоќешните протести во Подгорица. Најмалку 34 лица беа повредени за време на синоќешните протести поради признавањето на Косово од страна на Владата на Црна Гора.
XS
SM
MD
LG