Достапни линкови

Париз: Вонреден самит на лидерите на евро зоната


Лидерите на Еврозоната денеска во Париз ќе одржат вонреден самит за изработување на заеднички план за справување со светската финансиска криза. Минатонеделниот самит на кој присуствуваа лидерите на Франција, Британија Германија и Италија не резултираше со значаен план за справување со банкарската криза.
XS
SM
MD
LG