Достапни линкови

Вашингтон: Буш го потпиша законот за отворање на нуклеарниот пазар меѓу САД и Индија


Американскиот претседател Џорџ Буш го потпиша законот за спогодба со која ќе биде отворен нуклеарен пазар меѓу Соединетите држави и Индија. Спогодбата испраќа силен сигнал до светот дека државите кои го следат патот кон демократијата се пријатели на Соединетите држави, изјави Буш пред да ја потпише спогодбата со која на Индија и се овозможува да купува американско нуклеарно гориво.
XS
SM
MD
LG