Достапни линкови

Стразбур: Министерот за правда во посета на Стразбур


Делегација на Министерството за правда предводена од министерот Михајло Маневски од денеска до сабота ќе престојува во Стразбур. За време на посетата Маневски меѓу другото ќе се сретне со претседателот на Европскиот суд за човекови права Жан Пол Коста, со генералниот секретар на Советот на Европа Тери Дејвис и со комесарот за човекови права Томас Хамарбег.
XS
SM
MD
LG